Avanced search

Page: 1 Total: 312 (15578 records)

0
Filters
Collection Name / title Author / interpreter Situation
Library Tudela

Ezezaguna

II / 5
Instruments CUNCHAS

Galiziako Concello de Tordoiako A Pontagra herriko Brisas do Quenllo taldean egina.

Erakusketa biltegia; idiofonoak
Instruments ADARRA

Juan Mari Beltran Argiñena

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments KLARINETEA; KLARINETEA (DO)

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments TILINKO; FLAUTA

Adam Zsolt. Budapest.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments DULTZAINA

TXUN TXUN markakoa. Juan Mari Beltran, Fernando Jalón. (Pita LG markakoa. Salvador Martinez)

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments KENACHO; QUENACHO; KENA; QUENA

JC MAMANI markakoa. La Paz, Bolivia.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments KAVAL

Ádám Zsolt. Budapest.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments DARBUKA

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; menbrafofonoak
Instruments ACCORDEON; AKORDEOIA

Maugein Freres markakoa. Tulle Correze, Frantzia.

Bastero-txiki
Sound library Agour Chiberoua; Chants et danses basques de la Soule

Abarko; Arzubi; Bedecaratz; Lohidan Cherberro; Jean Dulau; Etchahoun; Etxahun; Attouli Etchecopar; Etchecopar (Larrau); Germain Lechardoy; Benoît Lohidoy; Fernand Narbeburru; François Sagardoy; Umayou

III / 10
Library Balls i danses de les comarques de Tarragona 6; Baix Penedès i Tarragonès;

Josep Bargalló i Badia;

XVI / 1
Library Balls i danses de les comarques de Tarragona 4; Baix Camp; ;

Josep Bargalló i Badia;

XVI / 1
Library Balls i danses de les comarques de Tarragona 1; El Priorat;

Josep Bargalló i Badia;

XVI / 1
Sound library Gazteok herri bat eraikitzen

4 Itzal: Txiki; Gorka; Koldito; Solano

Jon Garmendia "Txuria"; Fernando Sapo; Sorkun

XIX / 3
Sound library Howdy Bluegrass

Jon Arzelus; Julen Maestro; Gorka Arranz; Josemari Pulido; Urbilartola; Jon Gurrutxaga; Jon Anton

XIX / 3
Sound library Lorenzo Ondarra; Loas de San Franscisco de Asís; NAVIDAD - EGUBERRIAK

Lorenzo Ondarra;

Hari eta zur orkesta: E. Ciriaco; M. Ciriaco; A. Lumbreras; J.I. Ayerra; A. Santiago; Mª H. Ros; I. Ros; A. Arbea; M. Juaniz; J.L. Larraburu; C. Lora

San Fermín abesbatza: A. Egillor; A. Usoz; A. Villanueva; L. Zabalza; A. Arrieta; J. Garaikoetxea; N. Piñuela; M. Belzunze; A. Montoya; L. Nagore; M. Kuella; I. Yaben; A. Arriaga; A. Iriarte; N. Iriarte; E. Rekalde

Fermín Iriarte

XIX-3
Sound library Lorenzo Ondarra; Lo kantak; Jokuak

Lorenzo Ondarra; San Fermin Abesbatza; Abel Lumbreras; Edurne Ciriaco; Iranzu Zuasti; Mª José Ros; Amaia Martínez; Pilar Huici; Alejandro Arbea; José Luis Larraburu; Mikel Juaniz; Cristina Lora; José Iturria; Arantxa Villanueva; Mª Cuellar; Fermín Iriarte

XIX / 3
Sound library San Fermin abesbatza

San Fermin Abesbatza: Fermin Iriarte; Lorenzo Ondarra; Tomás Garbizu; Francisco Escudero; Tomás Aragues; Koldo Pastor; Luis Elizalde; Pascual Aldabe; Arantxa Villanueva; Iranzu Reparaz; Itziar Mujika; Isabel Octavio; Fermin Garaikoetxea; Pilartxo Perez; Leyre Elduayen; Joxe Iturria

XIX-3
Sound library munduagizonarentzateginada,bainaezgizonamunduarentzat; JosAnton ARTZE; "Hartzut"

JosAnton Artze; Jexux Mari Artze; Ines Elortza

Zumarraga-Urretxuko "HITS eta FITS banda": Ainhoa Jauregi; Pello Biain; Jose Luis Padron; Dorleta Ugarteburu; Miriam Luki; Alaitz Sasieta; Araitz Padron; Iñigo Aierbe; Iker Antia; Ion Salaberria; Xabier Lasa; Eduardo Bilbao; Unai Buron; Iñaki Baztarrika; Andoni Salamero

IRUDI-OTSeko: Jose Luis Zabala; Bixente Karda; Iñaki Elizondo; Jon Zugasti; Hektor Leal

XIX-3
Sound library munduagizonarentzatetinada,bainaezgizonamunduarentzat; JosAnton ARTZE; "Hartzut"

JosAnton Artze; Jexux Mari Artze; Ines Elortza;

Zumarraga-Urretxuko "HITS eta FITS banda": Ainhoa Jauregi; Pello Biain; Jose Luis Padron; Dorleta Ugarteburu; Miriam Luki; Alaitz Saiseta; Araitz Padron; Iñigo Aierbe;Iker Antia; Ibon Salaerria; Xabbier Lasa; Eduardo Bilbao; Unai Buron; Iñaki Baztarrika; Andoni Salamero

IRUDI-OTSeko: Jose Luis Zabala; Bixente Karda; Iñaki Elizondo; Jon Zugasti; Hektor Leal

XIX / 3
Sound library Hotsak Dantzan 2; Jimmy Bidaurreta

Eneko Espino; Aitor Díez; Bidaurreta; Txirrita; Aitor de Juan; Koldo Txurruka; Usue Zapata; Carlos Subijana; Koldo Izagirre; Viorica

XIX / 3
Sound library S'Estol des Picot Batut i rossegueta

Baltassar Morey; Maria del Pilar Pons; Miquel Rosselló; Simó Adrover; Tomàs Nicolau; Toni Adrover; Ginés M. Valverde

XIX / 3
Sound library Billy & Bloomfish Happy Incomplete

Kathleen Vandenhoudt; Pascale Michiels; Tony Joe White; Marion Oprel

XIX / 3
Sound library Osto eta Ale

Jon Ostolaza; Alejandro Irizar; Eugenio Gisasola "Lutxurdio"; Iñaki Letamendia; Irati Irizar; Mari Karmen Larrañaga

XIX / 3
Sound library Premio de Composición de Música para Gigantes Comarca de las Cinco Villas 2008-2008

Javier Pérez de Obanos Oarbide; Tuterako Gaiteroak; José Antonio Márquez Ortega; Gaiteròs Dulzaineros de Pamplona Ezpelur; Blas coscollar Santaliestra; Dulzaineros del Bajo Aragón; uan Gómez Palacios; Ziekoko Gaiteroak; Juan Ignacio Peñalva León; Gaiteros de Arnedo y Cervera del Río Alhama; Iván Carmona López; Germán Estévez; El Regall; Eugenio Gracia; Gaiteros Dulzaineros de las Cinco Villas

XIX / 3
Sound library Jakez Ar Borgn Pok-Ha-Pok

Jakez ar Borgn; Eric Liorzoì; Maelan ar Borgn; Bleuenn ar Borgn; Régine Boujean; Maria Desborde; Annie Ebrel; Patrig Ewen; Ffran May; Paotr Treoure; Roparz Hemon; Goulc'han Kervella; Gael Nikol; Pat Peron; Xavier Lecomte; Joel Goyat; Frederic Linsolas; Celestino Lopez; Serge Liorzoù; Yann Gueguen

XIX / 3
Sound library Nolwenn Korbell N'eo Ket Echu

Nolwenn Korbell; Frédérique Lory; Tangi Le Doré; Antonin Volson; Huggo Le Hénan; Iltud Le Doré; Sylvain Barou

XIX / 3
Sound library Gwen Màiri Mentro

Gwen Màiri; Gwilym Bowen Rhys; Jordan Price Williams; Aled Wyn Hughes; Sain, Llandwrog; Lea Sautin; Robert Yorke

XIX / 3
Sound library Txalaparta Artze Anaiak

Joxean Artze; Jesus Artze; Juan Luis Zabala; Anjel Valdés; Víctor Sanchez; Roberto Masotti; Olatz Goikouria; Andrés Camio "Jitu"

XIX / 3
Sound library Larre Zabalean; Basque Impressions IV; Txistu - Accordion - Cello - Piano - Percussion - Silboberri Txistu Elkartea

Silboberri Txistu Elkartea; Aitor Amilibia; Josean Hontoria; Gorka Sáez de Ibarra; Elur Arrieta; Aitor Urquiza; Aritz Labrador; Oskar Ovejero; Iñaki Martin; David Cantalejo; Javier Castaño

III / 7
Sound library Iñeruntz; Basque Impressions II; Silboberri Txistu Elkartea. -Music for Txistu-

Silboberri Txistu Elkartea; Aitor Amilibia txistu eta Jose Antonio Hontoria accordion.

Musikagileak: Carlos Ibarra; Tomas Aragüés; Carlos Villasol; Gabriel Erkoreka Félix Ibarrondo; Martín Zalba; Jabier Ituarte

III / 7
Sound library Iñorkiñak

Mikel Alkorta; Luken Arkarazo; Beñat Urteaga; Jokin Irastorza; Natal Izagirre; Ixak Arruti; Ugaitz Agirre; Uxoa Elustondo; Igone Goikoetxea; Joseba Tapia; Egoitz Eizagire; Mikel Alkorta; Igor Alkorta; Xabier Aranburu (Xomorro); Luken Arkarazo; Kaki Arkarazo; Unai Arana

XIX / 3
Sound library Miren eta Roberto Etxebarria; Kolpatuz

Roberto Etxebarria Goikoetxea; Eñaut Itxaurraga Uriarte; Miren Ibarluzea Santisteban; Jone Uria Albizuri; Joxe Austin Arrieta Ugartetxea; Jon Enbeita Ealo; Pablo Bueno Lumbreras; Amaiur Cajaraville Garmendia; Ivan Allue Hermosila; Álvaro García Martínez; Edu Iriondo Gonzalez; Ainara Arrizabalaga Arruza; Idoia Markaida Carrasco; Irati Enzunza Mallona; Julene Otegi Beldarrain; Iñigo Escauriaza Gortazar; Igotz Ziarreta Barrena

XIX / 3
Sound library Gasteiz big band udal txistulari band melodías vascas 10.1 Jimmy Bidaurreta

Txistu 1.º: Roberto Álvarez Txistu 2.º: Eneko Espino; Nagore Fernández de Luco Silbote: Juan Karlos Larreategi; Itziar Ruiz de Oña Saxos: Paabl Ramos; Rodolfo Noriega; Mikel Okariz; Iñigo Fernández; Joseba Lamelas Trompetas: Eneo Varona; Diego Duque; Gorka San Vicente; Ernesto Coca Trombones: Raúl Loma; Juanma Sáez; Imanol Mugarza; Juanan González Piano: Amaia Ureta Guitarra: Marcio Padoan Bajo: Eneko Espino Percusión: Sergio López de Landatxe Batería: Iñaki Alarcia Arreglos, Dirección musical, Producción, Piano: Jimmy Bidaurreta. Nahasketa, Mastering: Unai Mimenza Argazkia: Junaum de Luca Diseinu grafikoa: Txarly Brown

XIX / 3
Sound library La banda sonora de las fiestas; la Pamplonesa; Banda de Música; Musika Banda

Flautas: Eduardo Ojer Moreno, Roberto Casado Aguad, Nekane Solana Arocena; Oboes: José Luis Larraburu Sorozábal José Martinez Torres; Clarinetes: Jorge Nagore Urriza, Nicolas Elguea Fernández, M.ª Carmen Barásoain Sásaba (Requinto), Mikel Joseba Juániz Arilla, José Andrés Palacios Ferrer, Miguel Ángel San Martín Urabayen Luis María Remesar Amiano, Almudena Ibáñez Sanz, Usoa Iriarte Las, Juan Luis Fernández Gavilán, Ignacio Escribano Martínez, José Rodrigo Rodrigo; Saxofones: Juan Jesús Olóriz Larea (Alto), Juan M.ª Garaicoechea Muñoa (Alto), Blanca Esther Arias Elizari (Alto), José Javier Zazpe Calvo (Tenor), Maite Baztán Goyeneche (Tenor), Pedro José Fontán Larralde (Barítono); Fagot: Moisés Irisarri Antón; Trompas: Joanna Iwona Augustyniak, Luis María San Martí Urabayen, Luis Ramón Montero Cimavilla; Fliscornos: Jesús M.ª Esquiroz Indart; Trompetas: Ángel Luis Ochotorena Zabalza, Carlos Pérez Crz, Mariano Morán Azcona, Beatriz Días Urtasun; Trombones: Ignacio Ibáñez Sánz, Jesús Bataller Dominguez, Ruben Velasco Azcona; Bombardinos: Íñigo Aldunate Burguete, Íñigo Guembe Sada; Tubas: Jokin Borromeo Juan, Félix Zulaica Abaurre, Rogelio Andueza Urriza; Percusión: Rafael Santos Fernández Andrés, Aurelio Zabalegui Pérez, Jesuús María Ziordia Mata, Féliz Dominguez Pardillo; Archivo: Juan Luis Fernández Gavilán; Director de la grabación: Jesús Garisoain Iribarren; Director titular y supervisión: Vicent Egea Insa; Ekoizlea: "La Pamplonesa" Iruñeko Musika Banda Kultur Elkartea; Grabaketa Laguntzaileak: Iñaki Alonso eta Álvaro Herrero; Masterizazioa: Martín Guridi; Sonora Estudios etxerako koordinazioa: Pako Ruiz; Edizioaren koordinazioa: Juanjo Conde (Multimagen); Diseinu grafikoa: Popi Dinosaurio eta César Garralda (Panamedia); Iruñeko Txistulariak. Grabaketa eta nahasketak: Martín Guridi; Editorea: Hevi Management

XIX / 3
Sound library En cadencia; Arnaud Bibonne; Camille Raibaud; musique traditionnelle del landes de Gascogne à la boha et à violon

Arnaud Bibonne; Camille Raibaud; Yves Pouységur; Didier Oliver; Simon Guillaumin; AEPEM

XIX / 3
Sound library Bohaussac; cornemuse traditionnelle des landes de gascogne - Arnaud Bibonne

Marthe Tourret; Lucien Pillot; Camille Raibaud; Simon Guillaumin; Jacques Baudoin; Marcel Pérès; Arnaud Bibonne; Production AEPEM

XIX / 3
Sound library Ramón García Francesca Croccolino - Impás

Ramón García Olcoz; Francesca Croccolino; Ramón García Lara

XIX / 3
Instruments FLAGEOLET 3 Hole; TXIRULA

GENERATION MUSIC markakoa

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments FLAUTA; TXILIBITUA

HOHNER markakoa

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments ARXALUAK; HARRIZKO KRISKITINAK

Juan Mari Beltran Argiñena.

Erakusketa biltegia; idiofonoak
Instruments KRISKITINAK

AIKO markakoak.

Erakusketa biltegia; idiofonoak
Instruments FLAUTA; Pan flauta

Juan Maria Beltran Argiñena; Haurrentzako egiten ziren halako flautak, Burgiko Carlos Zabaltzak esandako moduan egina.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments ADARRA

Juan Mari Beltran Argiñena

Erakusketa mugikorra
Instruments SUNPRINUA

Juan Mari Beltran Argiñena.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments SUNPRINUA

Juan Mari Beltran Argiñena.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Instruments OSSZÚ FURULYA

Adam Zsolt. Budapest.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Library JAKIN; Gaur eguneko zientziak;

Pedro M. Etxenike;

Iñaki Antiguedad Auzmendi;

Iñaki Azipuru;

Jose Antonio Abrisketa;

Jabier Agirre;Patxi Letamendi;

Iñaki X. Irazabalbeitia;

Alfontso Mujika;

Joan Mari Torrealdai;

XX / 2
Library JAKIN; Euskara Nafarroan;

Joseba Intxausti;

Iñaki Larrañaga;

Jesus Atxa;

Patxi Zabaleta;

Estebe Petrizan;

Joxe Azurmendi;

Jon Kortazar;

XX / 2

Types of cookies

Analysis or measurement cookies

These are the cookies that allow us to track and analyze user behavior on our website in order to make improvements based on the analysis of usage data made by users of the service.

Cookies for sharing on social networks

We use some social media sharing add-ons, to allow you to share certain pages of our website on social networks. These add-ons set cookies so that you can correctly see how many times a page has been shared.