Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (Aerofonoak -> Ezpain bibrazio (tronpeta) -> Kromatikoak)

Orria: 1 Guztira: 2 (90 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Soinu-tresnak ESKOPETA-HODIZKO KORNETA

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2007-05-12; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Inazki taldea

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Inazki taldea; Kristian Borda (soinua), Jose Angel Elizalde (soinua), Mintxo Garaikoetxea (xirula-Tronpeta), Battite Garat (trompeta), Sebastián Othaburu (bibolina) eta Paxkal Saintestebe (Perkusioa).

IV / 5
Soinu-tresnak BONBARDINOA B. FULIK. JENISOVICE Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak BONBARDINOA Pabbik Marke markakoa Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak ONOBEN COUESNON & Cie; 94 Rue D´Angoulème; Paris Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak TRONBOIA (BARAZKOA); TRONBON DE VARAS

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak FLISCORNO

BENZ J. HALLER IN SUNT (VOLG.) MUSIK INSTRUMENTENFABRIK; Hijos de C. CARRION. VITORIA.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak ZILINDROTAKO KORNETA

Californian egina. 1860ko originalaren kopia da.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak FLISCORNO

JTL / Jerome. Thibouville - Lamy, 68 r. Réaumur Paris 97.

Erakusketa; taldeak
Soinu-tresnak BONBARDINOA; BOMBARDINO

Mon.COUTURIER; PELISSON FRERES & C.; LYON - PARIS

Erakusketa mugikorra; Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak TRONPA; TROMPA

S. Prosper; Valencia.

Erakusketa; taldeak
Soinu-tresnak TUBA

Imp. r. Fábrica priv. de Instrumentos musicales. AUGUSTO ENRIQUE ROTT HIJO, propietario de la casa F.K. ROTT; Praga Kral.Vinohrady (Reino de Bohemia).

Erakusketa; taldeak
Soinu-tresnak TUBA

C. Mahillon. Bruxelles; CARRION en Vitoria.

Erakusketa mugikorra; Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak TRONPETA

COUESNON; 105 Rue La Fayette; Paris; Made in France.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak BONBARDINOA

Mon. COUTURIER; Pélisson Fréres & C; Lyon Paris; Carrion en Vitoria.

Erakusketa; taldeak
Soinu-tresnak BONBARDINOA

Imp. r. fábrica priv. de instrumentos musicales AUGUSTO ENRIQUE ROTT HIJO (propietario de la casa F. K. ROTT). PRAGA-KRÁL. VINOHRADY, (Reino Bohemia). Fundada en 1832. Representante para España =LAHERA=.

Erakusketa; taldeak
Soinu-tresnak TRONBOIA

NASIR ALI & CO. Manufacturers of Musical intruments; 'Labor Omnia Vincit' Estab. 1930, MEERUT.

Erakusketa; taldeak
Soinu-tresnak TRONPETA PICCOLO

'Trade mark BOOSEV'; BESSONS & CO; London; W.C.2. H.75385.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak TRONPETA

NADIR ALI & CO; Manufacturers of Musical intruments; 'Labor Ommia Vinoit'; Established 1885; Meerut.

Erakusketa; taldeak
Fonoteka Método cardiofónico

Germán Díaz

VI / 6
Fonoteka Anabel Santiago canta a Diamantina Rodriguez

Anabel Santiago; Jacobo de Miguel; Marla Álvarez; Manuel Cordero; Michael Lee Wolfe; Sergio Garcia; Sara Illana; Manuel Merino

II / 6
Fonoteka Luzaideko iantzak 2; Herri Musika Sorta 17

Emaile ezberdinak

IV / 8
Fonoteka Luzaideko iantzak 1; Herri Musika Sorta 16

Emaile ezberdinak

IV / 8
Fonoteka Talka tum

Xarnege Joan Baudoin: boha, bohassa, xirulak eta ttun ttunak Juan Ezeiza: arrabita eta albokak Simón Guillaumín: zarrabetea eta ahotsa Lucía Longué: boha, xirulak, besson, soinu txikia eta ahotsa Josean Martín: kitarra eta bouzoukia

III / 6
Fonoteka Chants et Musiques de l'imaginaire creusois; Limousin - France; S'en sont trois bons maçons...; ... de leur pays s'en vont

Claude Barrault; Marion Bertin; Christian Bonvicini; Eric Brochard; Bernat Combi; Éric Croleau; Jan Dau Melhau; Alain Fillon; Jean-Jacques Le Creurer; Claire Medoc; Emmanuel Monnet; Jean-Pierre Moutoulatchimy; Frédéric Pouget; Jean-Maurice Prudent; Anne Rivaud; Pauline Rivaud; Félicie Verbruggen; Stéphanie Veyssiere

VI / 4
Fonoteka Somì vertadiér Musique traditionelles en Languedoc

Les Suffleurs de Rêves

VI / 4
Fonoteka Rozen aan mijn hoed Madlot Judica Lookman: trekharmonica's, nederlandse doedelzakken, zampogna, dwarsfluit, zang Marianne Heselmans: viool, sopranino-blokfluit, zang Peter Koene: gitaar, mandoline, zang, trommel Bert Lotz: nederlandse doedelzakken, koeiehoorn, schalmei, zang I / 4
Fonoteka Maut 1.0

Maut Jesús Acero: mandola, zanfona, gaita Paco Blázquez: guitarra, baixo Dani Cano 'Ninjaskunk': programacions Alex García: guitarras, trombón de varas, baixo, bateria Diego Lezaun: chiflo, chicotén, clarinet, dulcimer d'ors apalaches, ukelele Fernando Moreira: baixo Rafel Sánchez: curdión, gaita de boto

II / 5
Fonoteka Se dormi svgliati Serenate, canti d'amore, di nozze e balli tradizionali raccolti in Romagna L'Uva Grisa Giuliano Albini detto Julko: chitarra Lorella Amati. voce Domenico Bartoli: voce Gilberto Casali: fisarmonica Gerard Antonio Coatti: trombone, conchiglie e percussioni Emanuela Di Cretico: flauti e ocarine Gualtiero Gori: voce. mandolino, e percussioni Mirco Malferrari: voce, chitarra e percussioni Luzia Mazzoti: voce Pierluigi Ottaviani: voce Gianluca Ravaglia: contrabbasso Mario Venturelli: violino Aldo Veronesi: violino Biblioteka; XIV / 5
Fonoteka Zlatne Trube Guce 2

Orkestar Dragana Ametovica

I / 5
Fonoteka Iag Bari; The gypsy horns from the mountains beyonnd; With bnus video Fanfare Ciocarlia I / 5
Fonoteka Earth; Whell; Skay Band; Rroma Art Rroma Art Ambrus Robert: Udaraljke (percusión) Kurina Michael: Cimbalo Kurina Ferenc: Kontrabas Olah Vinge: Gitara, violina Karlo Varga: violina I / 3
Fonoteka El son del sur de Jalisco. Volumen 2 Emaile ezberdinak I / 1
Fonoteka El son del sur de Jalisco. Volumen 1 Emaile ezberdinak I / 1
Fonoteka Bal Champêtre au Pays Basque; Nº 2

Orchestre Ramuntcho de Saint-Jean-Pied-de-Port; Antoine Piarrastéguy:saxo; François Arrabit:accordéon; J.B. Sallaberry:batterie; Jean-Pierre Etchearren:trompettes; Guillaume Etchebarne.trompettes; Bernard Arrossagaray:basse; Dominique Germain:trombone; Pierre Cleris:grosse caisse

III / 10
Fonoteka Altabizkar; Itzaltzuko Bardoari Benito Lertxundi

Benito Lertxundi Marian Arregi; Pello Gereño; Joxemari Irastorza; Jose Antonio Irastorza; Pedro Martinez; Joaquín Mª Melara; Jean Phocas; Fernando Saldaña; Olatz Zugasti

III / 8
Fonoteka Kolorez eta ametsez

Amaia Zubiria; Pascal Gaigne Michel Montoya; Pablo Cueco; Andrei Olejniczak; Iñaki Salvador; Anne Menta; Naina Betoto; Bernard Pautrat; Beñat Amorena; Didier Labbe; Didier Masmalet; Jacky Berrecoetchea; Andre Lassus

IV / 1
Fonoteka Bal Champêtre au Pays Basque; Nº 2

Orchestre Ramuntcho de Saint-Jean-Pied-de-Port; Antoine Piarrastéguy:saxo; François Arrabit:accordéon; J.B. Sallaberry:batterie; Jean-Pierre Etchearren:trompettes; Guillaume Etchebarne.trompettes; Bernard Arrossagaray:basse; Dominique Germain:trombone; Pierre Cleris:grosse caisse

III / 4
Fonoteka Ihauteriak

Kazkabarra Bixente Beltran; Gotzon Uizi; Jaime Eguzkiza; Daniel Adrian; Rikardo Sarobe; Xabier Berasaluze Leturia; Karmen Lauzirika; Juan Luis Ballejo; Mainel Serra; J. Luis Arizti; Jose M. Urreaga

III / 1
Fonoteka Luzaideko iantzak 2; Herri musika sorta 17

Emaile ezberdinak

III / 1
Fonoteka Luzaideko iantzak 1; Herri musika sorta 16

Emaile ezberdinak

III / 1
Fonoteka So nat Toca Peron! Ministrers del Camp de Tarragona II / 7
Fonoteka Kolorez eta ametsez

Amaia Zubiria; Pascal Gaigne Michel Montoya; Pablo Cueco; Andrei Olejniczak; Iñaki Salvador; Anne Menta; Naina Betoto; Bernard Pautrat; Beñat Amorena; Didier Labbe; Didier Masmalet; Jacky Berrecoetchea; Andre Lassus

III / 8
Fonoteka 25 anys Ministrers De La Vila-Nova Francesc Alpiste: tenoret Salvador Aragall: sacabutx Jaume Arnella: veu Carles Clavero: sac de gemecs Oriol Guevara: tenoret Jordi Mª Macaya: tenoret i Violí Núria Martí: fiscorn Eugenia Molero: fiscorn Arcadi Pejuan: sacabutx Isabel Pla: flabiol, tambor i platerets Josep Mª Pujadas: percussió Pau Orriols: tarota, flabiol i tambor Xavier Orriols: tarota, tenoret i sac de gemecs Lluis Mª Rodríguez: timbals Paquita Roig: tarota i pandereta Rafel Sala: fiscorn Galdric Santana: sac de gemecs II / 7
Fonoteka Set de Nou Ministrils del Raval Miqui Giménez: acordió, guitarra i veu Carles Llongueras. gralla i veu Jaume Moros: fiscorn i veu Joan Obradós: tuba i cors Josep M. Pey: tenora i veu Pere Ruiz: saxo i cors Isi Vàzquez: bateria i cors II / 7
Fonoteka El ball de Gitanes a Sant Esteve, Sant Celoni i Llinars La Principal del Metro Marcel Casellas: contabaix, bombardí y direcció Laura Fernández: percusions Jep Grau: trompeta Joan Moliner: flabiol i tamborí Toni Rocosa: tenora Alfons Rojo: acordió Galderic Santana: sac de gemecs II / 7
Fonoteka Taraf de Haïdouks Taraf de Haïdouks; Banda of Gypsies I / 5
Fonoteka No hay mugas

Pancho Sánchez: requinto en B, dulzaina en Fsostenido, bombardino en B bemol y cucharas Juanjo Molina: tambor y caja Pablo Rodríguez: caja Reyes Silva: bombo y plato Eugenio Rodríguez: dulzaina en F Rafa Cubillo: dulzaina en F

II / 3
Fonoteka El silencio; Georges Jouvin y su trompeta de oro Georges Jouvin XI
Fonoteka Nahasketa

Niko Etxart; J. Etxegoien:txirula; Txapi (Indarra taldekoa):dultzaina, tromboia, bonbardinoa,eta tronpeta; Joseba (Indarra taldekoa):dultzaina, tromboia, bonbardinoa eta tronpeta

III / 10

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.