Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (EUROPA -> IBERIAR PENINTSULA)

Orria: 1 Guztira: 16 (794 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa 2017-01-14; HM Neguko kontzertua; Larraungo herri-dantzak; Balbarda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Basakaitz dantza taldeko kideak; Xurxo Ordóñez; José Luis Escribano; Milena Fuentes; Darío Palomo; Javier Monteagudo

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2015-05-16; HM udaberriko kontzertua; Germán Díaz; David J. Herrington; Ernioko magalean; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Germán Díaz; David J. Herrington; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Biblioteka MEMORIA AIE; 2018

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka MEMORIA AIE; 2017

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka MEMORIA AIE; 2016

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka MEMORIA AIE; 2014

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka MEMORIA AIE; 2013

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka MEMORIA AIE; 2012

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka EN LA SOMBRA DE LA UTOPÍA

Javier Bergia; Luis Delgado; Javier Paxariño; Luis Paniagua; Amancio Prada; Joaquí Díaz

Fonoteka XI
Fonoteka EN LA SOMBRA DE LA UTOPÍA

Javier Bergia; Luis Delgado; Javier Paxariño; Luis Paniagua; Amancio Prada; Joaquí Díaz

XI
Fonoteka Luis Mariano

Luis Mariano

VII / 62
Fonoteka La vereda de la gitana

Milo ke Mandarini; Isabel Martín; Carlos Ramírez; Laia Puig; Christos Barbas; Efrén Lopez; Miriam Encinas Laffite; Cthuchi Zamarra; Eliseo Parra; Efrén López

VI / 6
Fonoteka Dúo de fuego

Pascal Lefeuvre; Germán Díaz; Bruno Laurent

V / 9
Fonoteka Danza de Máscaras

Balbarda; Milena Fuentes; Javier Monteagudo; Darío Palomo; Jose Luis Escribano; Xuxo Ordoñez

VI / 4
Fonoteka La ruta de los foramontanos

Balbarda; Xurxo Ordóñez; Jota Martínez; Javier Monteagudo; Ana Alcaide

VI / 4
Fonoteka Cantares populares de Castilla; de; Narciso Alonso Cortés

Joaquín Díaz; Javier Coble; Elena Casuso; Diego Galaz; Patxi Pascual; Hillary Fielding; Luis Delgado; Carlos Porro

V / 9
Fonoteka Canciones populares del siglo XVI; Francisco de Salinas

Joaquín Díaz; Javier Coble; Germán Díaz; Luis A. Muñoz; Patxi Pascual; Luis Delgado; Ana Alcaide; Alberto Jambrina

V / 9
Fonoteka El dorado lagar; El vino en la música de las tres culturas

Luis Delgado; César Carazo; Jaime Muñoz

VI / 8
Fonoteka Vivere Memento; Música antigua a la luz de nuestro tiempo

Luis Delgado; María José Hernández; Joaquín Pardinilla

VI / 8
Fonoteka Música de Sefarad; Museo sefardí de Toledo; Sinagoga del tránsito

Los músicos de Urueña; César Carazo; Luis Delgado; Jaime Muñoz

VI / 8
Fonoteka La Vía de la Plata; Balbarda

Balbarda; Xurxo Ordóñez; Javier Monteagudo; Milena Fuentes; José Luis Escribano

VI / 4
Irudi artxiboa Música y espacios para la vanguardia española; 1900-1939

Egilea: INAEM. Centro de Documentación de Música y Danza;

Dirección: Antonio Álvarez Cañibano, Ángel Martínez Roger;

Documentación y redacción: José Ignacio Cano Martín, Ana Fernández Valbuena;

Diseño y realización: toma10.com

Emaile ezberdinak

IV / 6
Irudi artxiboa La España prodigiosa; Nuestras fiestas IV La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

Guión y Dirección: Eugenio Monesma La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

V / 3
Irudi artxiboa Artesanías del pasado 5; Oficios perdidos XIII Los resineros de Hontoria del Pinar Casetas de piedra seca Los guardaviñas Gorras de paja Guión y Dirección: Eugenio Monesma Simón, David y Angel: Los resineros de Hontoria del Pinar Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artesanías del pasado 4; Oficios perdidos XIII La trashumancia de invernada; 01·01·02 La cetrería Artesanía del ciervo Los riegos del bajo Gallego La batea del oro La salada de mediana Guión y Dirección: Eugenio Monesma Hermanos Noguero: La trashumancia de invernada; 01·01·02 Alfonso: La cetrería Moises Heras: Artesanía del ciervo Pedro Queipo: La batea del oro Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artesanías del pasado 3; Oficios perdidos XIII Los campanillos; 01·01·02 Estelas discoideas Campanas y campaneros en Salas Altas; 01·01·02 Juguetes populares en Albero Bajo Guión y Dirección: Eugenio Monesma Neftalí: Los campanillos; 01·01·02 Jose Rota: Estelas discoideas Montse y Juaquín: Campanas y campaneros en Salas Altas; 01·01·02 Jose María Ibor: Juguetes populares en Albero Bajo V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 5; Oficios perdidos XII El polen y la miel Los guantes de piel El clavicordio; 03·05 El bacalao El zagón El museo de la electricidad Guión y Dirección: Eugenio Monesma Juan Fernández: El polen y la miel Raúl Martín: El clavicordio; 03·05 Amalio: El zagón Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 4; Oficios perdidos XII La madera en albarracín El cestón Los Gamellones El Palmito El pelador de burros Los toros bravos El chiflo de pastor; 04·01·01 Guión y Dirección: Eugenio Monesma Moisés Heras: Los Gamellones Pedro y Silvano: El chiflo de pastor; 04·01·01 Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 3; Oficios perdidos XII Los pastores en la sierra de Albarracin Estañador y paragüero El chozo de carchones El Bastero Guión y Dirección: Eugenio Monesma Juan Martínez: Estañador y paragüero Marino Lacasta: El Bastero Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 2; Oficios perdidos XII El Taxidermista Las salinas de Añana La elaboración del vino en la Sonsierra La matanza del cochino La cecina del burro Guión y Dirección: Eugenio Monesma Jaime mate: El Taxidermista Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 1; Oficios perdidos XII; La lana en San Juan de Plan; Las navajas de Asta; La Tipografia; Hacheros y Aserradores

Emaile ezberdinak;

Guión y Dirección: Eugenio Monesma; Hermanos Rodríguez Nuño: Las navajas de Asta; Daniel y Julian: La Tipografia; Hacheros y Aserradores

V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 5; Oficios perdidos XI El farero Los zuecos de esparto El guarnicionero Rafael el zapatero Las polainas de cuero Guión y Dirección: Eugenio Monesma José garcía: El farero Sebastián Sánchez: El guarnicionero Rafael Moreno: Rafael el zapatero Manuel contreras: Las polainas de cuero Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 4; Oficios perdidos XI El maquetismo naval Mariscadores Asturianos El linotipista La cantera de granito Las tinas El molino de Grandas Guión y Dirección: Eugenio Monesma Jose Joaquín Eres: El maquetismo naval Capiolo: Mariscadores Asturianos Sandalio Martínez: El linotipista Bodegas Muga: Las tinas Manuel Abad: El molino de Grandas V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 3; Oficios perdidos XI El conjunto Etnográfico de Teixois Los perceberos El chozo El traje de flamenca Los cuchillos de taramundi El anís de Cazalla Guión y Dirección: Eugenio Monesma Lorenzo García: Los perceberos Antonio Romero: El chozo Taller de Paco Álvarez: El traje de flamenca Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 2; Oficios perdidos XI Los barcos embotellados Los afiladores La peineta española Los barriles de mimbre Los bargueños Los dornillos Guión y Dirección: Eugenio Monesma Manuel artime: Los barcos embotellados Adolfo Mateos: Los bargueños Creaciones Peña: La peineta española Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 1; Oficios perdidos XI El corcho La panaderia de Corcolilla Las malleras Las algas Teja, ladrillo y baldosa Las alcaparras Guión y Dirección: Eugenio Monesma Gabriel Martín: Teja, ladrillo y baldosa Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artes De Un Tiempo 3; Oficios Perdidos XV La Escaña Montaje Artesanal De Cañas Con Bambú Los Cestos Del Mar De Vigo Las Cestas De Pesca Guión y Dirección: Eugenio Monesma Rafael Vigara: Montaje Artesanal De Cañas Con Bambú Demetrio: Las Cestas De Pesca Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artes De Un Tiempo 1; Oficios Perdidos XV El Vidrio Artístico Las Vidrieras Emplomadas La Talla Del Vidrio Soplado del Vidrio Guión y Dirección: Eugenio Monesma Susana Martín: El Vidrio Artístico Emilio y Juan Carlos: La Talla Del Vidrio Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa O quiquiriqui; Cantos para O Nadal Emaile ezberdinak Fonot; II / 5
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 4; Oficios Perdidos XIV Pastores De Los Picos De Europa El Zapatero De Jaraiz El Rabelista De La Vera; 03·03 El Orive De Torrejoncillo Guión y Dirección: Eugenio Monesma Teodoro Sánchez y Ángela Giménez: El Zapatero De Jaraiz Ángel Jiménez y Miguel Alonso: El Rabelista De La Vera; 03·03 César Moreno: El Orive De Torrejoncillo Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 3; Oficios Populares XIV Tecnologias Primitivas Los Esparteros De Sesma El Guante Laxoa Las Veletas Guión y Dirección: Eugenio Monesma Alfonso Garcia-Oliva y Javier Herrera: Tecnologias Primitivas Tomas Goikoa: Los Esparteros De Sesma Leandro Fernandez y Juan Fernandez: Las Veletas Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 2; Oficios Perdidos XIV La Capa Alistana Colleras y Albardas Los Palomares Teseras y Balistas Las Eslingas Guión y dirección: Eugenio Monesma Domingo Fernandez: La Capa Alistana Félix Garrido: Colleras y Albardas Mariano Ostalé: Téseras y Balistas Miguel Peñarrocha: Las Eslingas Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 1; Oficios Perdidos XIV El Curtido De Las Pieles La Sinfonia; 03·03 La Alfareria En Villar Del Arzobispo Los Bordados De Mantones Direción y Realización: Eugenio Monesma Genaro González: El curtido de las pieles Antonio Poves: La sinfonía; 03·03 José López de Villar: La alfarería en Villar del Arzobispo Concha Cáceres: Los bordados de Mantones V / 3
Irudi artxiboa Instrumentos musicales cap.1 Eugenio Monesma Emaile ezberdinak Mario Bros: La gaita de boto Pedro Moner: El forrador de gaitas. Fernándo Jalón: La gaita riojana. Juan Alejandro: El órgano de piedra. Emeterio Villamor: El organillero Raúl Martín: El clavicordio V / 3
Irudi artxiboa Indumentaria Tradicional III La indumentaria del Valle de Chistau Los Trajes de Hecho Traje de Boda Fragatino Guión y Dirección: Eugenio Monesma Josefina Loste: La indumentaria del Valle de Chistau Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Indumentaria Tradicional II La Indumentaria tradicional de la Palma La panderetera Campurriana; 02·01·03 Los trajes de Ansó Guión y Dirección: Eugenio Monesma Beatriz López: La panderetera Campurriana; 02·01·03 Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Indumentaria Tradicional I La induemtaria del Valle del Alagón La induementaria femenina de Mata de Alcántara Indumentaria Serrana El Folklore Charro Guión y Dirección: Eugenio Monesma Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa La España Prodigiosa; Nuestras Fiestas V La hoguera de Catelsarás; 06; 04·02·01; 02·01·01 Damas y galanes Los despertadores de la Codoñera; 06 V Encuentro de navateros Concurso de perros de ganado Los calaveras de ánimas La procesión de los descalzos Los ojos de plata El dance de Tauste; ; 01·01·01; 04·02·01; 02·01·01 La piedra de Ordovés Carnaval itinerante; 08·01 Guión y Dirección: Eugenio Monesma Gaiteros de Estella Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa La España Prodigiosa; Nuestras Fiestas III El corpus de villa de Mazo La máscara de San Blas Los rosarieros; 01·01·02; 06 El pesaje de los niños de Lituénigo El agua de culebra El carnaval de San Juan de Plan Las cortesías Guión y Dirección: Eugenio Monesma Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa La España Prodigiosa; Nuestras Fiestas II El primer viernes de mayo; 08·01 Los hombres de musgo; 04·01·01; 02·01·01; 01·01·02 La boda Maragata; 04·01·01; 02·01·01; 01·01·02; 06 El cipotegato El día del traje ansotano La feria de sallent Guión y Dirección: Eugenio Monesma Emaile ezberdinak V / 3

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.