Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (EUROPA -> VALENTZIA)

Orria: 1 Guztira: 4 (178 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Biblioteka La jota als territoris de parla catalana; 1er Congrés de la Jota als Territoris de Parla Catalana

Elena Espuny Arasa (coord.);

M. Angels Blasco i Rovira;

Carlos Brull Fornt;

Lídia de Mena;

Francesc Tomás Aymerich;

Carles Mas Garcia;

Felip Munar i Munar;

Fermín Pardo Pardo;

Cinta Martí Domènech;

Roc Salvadó Poy;

Mateus Matas Xurí;

Salvador Palomar i Abadia;

Gianni Ginesi;

Joan Vicent Sempere Broch;

Alex Torres Tomàs;

Miquel Angel Flores i Abat;

Mateu Matas Xurí;

Josep Vicent Frechina i Andreu;

Ramon Vilar i Herms;

Lluis-Xavier Flores i Abat;

Joan Vicent Sempere Broch;

Alex Torre Tomàs;

Ramon Hernández March;

Guarder lo Cantador;

Guillem Bernat Ferrer;

Pau Puig Olives;

Montserrat Ismael Biosca;

Eliseu Carbonell Camós;

Alberto Turón Lanuza;

Jordi Rubio i Serra;

Sílvia Ampolla;

XVIII / 4
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 7. JARDUNALDIAK: Kanpaiak eta ezkilak; 2008-11-29; 2008-11-30

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Patxo Fernandez de Jauregui; Francesc Llop i Álvaro; Anton Mari Aldekoa; Francesc Llop i Bayo; Juan Mari Beltran; Kepa Pinedo; José Luis Albisua; Francesc Llop; Ángel de la Torre; Gorka Medinabeitia; Arientzako kanpai jole eskola

SMEDIA1/bid_2001-2010/2008
Irudi artxiboa 2008-04-12; HM Udaberriko kontzertua; Oiartzun; Arkaitz Miner; Biolina euskal herri dantzan; Cant valencia D' Estil; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Arkaitz Miner; Juan Mari Beltran; Alan Griffin; Juanjo Otxandorena; Cant valencia D' Estil; Josep A. Aparicio "Apa"; Trini Carballo; Josemi Sanchez; Pau Poig; Pep Juste; Rafa Solves

SMEDIA1/BID_2011-2020/2008
Irudi artxiboa HM Udazkeneko Kontzertua; 2002-10-19; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Baztango xulubitariak; Valentziako bikotea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Baztango xulubitariak; Javier Larralde Ustaritz (75 urte) txistularia; Juan Miguel Iriarte Antxorena (40 urte) atabalaria; Patxi Larralde Elizalde (36 urte) txistularia; Julian Elizalde Elizalde (43 urte) atabalaria; Xabier Durruti Sukilbide (26 urte) txistularia; Mikel Ortega Arraztoa (23 urte) txistularia; Oskar Fernandez Belmonte (31 urte) atabalaria; Iñaki Obregozo Istilart (26 urte) atabalaria; Jose Javier Indabere Otxandorena (25 urte) txistularia; Valentziako bikotea; Josemi Sánchez; Antonio de la Asunción; Cati Plana

SMEDIA1/BID_2011-2020/2002
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2005-10-22; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ansa Ahizpak; Gaiteros de Morella; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Ansa Ahizpak (Maider, Ainhoa, Arantxa), Gaiteros de Morella; José Vicente Castel Ariño, José Luis Prats Pascual, Sergio Soro Martí, David Viñals Rallo. David Sorribas Segura,. Marc Moles, Josep Adell Jovaní (Gaitas); David Soro Martí, Juan Adell Monfort, Carlos Felius, Victor Prades (tambores)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2005
Biblioteka Sorolla; Visión de España; Colección de la Hispanic Society of America; Revista monográfica de la exposición; Taldeak 2 / 4
Irudi artxiboa Oïdes Mediterrànies València, Istambul, Tessalònica, Kabul. D'Es Castell a Sa Pobla Piazza, Isole, Montagna València, Istambul, Tessalònica, Kabul Producción de Mapasonor ACD Documental de Manasonor Guió i direcció: Ságar Malé Etrevistes: Efrén López Sàgar Malé Maria Salicrú-Maltas Banda sonora: Efrén López: llaút rubab Ralf Eickmeier: lira Omer Erdogdular: nei Thomas Bairaktaria: lira del Mar Negre Karen Gerson: veu Grup 'Perperouna' Giorgios Xylouris: llaüt i veu Ross Daly & Labyrinth D'Es Castell a Sa Pobla Producción de Mapasonor ACD Documental de Manasonor Guió i direcció: Ságar Malé Documentació i continguts: Maria Salicrú-Maltas Emaileak: Soca de Mots Grup de Sant Lluis Antònia Serra 'Mussola' Biel Cladera 'Collut' Toni Crespí 'Ballador' Aina i Biel Rafel Moll i Xeremirs de s'Escola de Sa Pobla Al-Mayurca Ximbombers d'Artà Jaume Cabrer Es Curro Biel i Bruno Piazza, Isole, Montagna Producción de Mapasonor ACD Documental de Manasonor Guió i direcció: Ságar Malé Documentació i continguts: Maria Salicrú-Maltas Emaile ezberdinak Biblioteka XII / 2
Irudi artxiboa Sant Joan de la Creu VALÈNCIA. Concert. 23-04-2006 Campaners de la Catedral de València

Egileak: Campaners de la Catedral de València

Francesc Llop i Bayo

Emaile ezberdinak

IV / 3
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2008-04-12; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Cant valencia D' Estil

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Cant valencia D' Estil; Josep A. Aparicio "Apa"; Trini Carballo; Josemi Sanchez; Pau Poig; Pep Juste; Rafa Solves

IV / 5
Irudi artxiboa HM Udazkeneko Kontzertua; 2002-10-19; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Baztango xulubitariak eta Valentziako bikotea

Emaileak: Baztango xulubitariak eta Valentziako bikoteak

Baztango xulubitariak; Javier Larralde Ustaritz (75 urte) txistularia; Juan Miguel Iriarte Antxorena (40 urte) atabalaria; Patxi Larralde Elizalde (36 urte) txistularia; Julian Elizalde Elizalde (43 urte) atabalaria; Xabier Durruti Sukilbide (26 urte) txistularia; Mikel Ortega Arraztoa (23 urte) txistularia; Oskar Fernandez Belmonte (31 urte) atabalaria; Iñaki Obregozo Istilart (26 urte) atabalaria; Jose Javier Indabere Otxandorena (25 urte) txistularia

III / 2
Irudi artxiboa Peñiscola Fiestas y Tradiciones Egilea: MDA Emaile ezberdinak V / 5
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 2; Oficios Perdidos XIV La Capa Alistana Colleras y Albardas Los Palomares Teseras y Balistas Las Eslingas Guión y dirección: Eugenio Monesma Domingo Fernandez: La Capa Alistana Félix Garrido: Colleras y Albardas Mariano Ostalé: Téseras y Balistas Miguel Peñarrocha: Las Eslingas Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 1; Oficios Perdidos XIV El Curtido De Las Pieles La Sinfonia; 03·03 La Alfareria En Villar Del Arzobispo Los Bordados De Mantones Direción y Realización: Eugenio Monesma Genaro González: El curtido de las pieles Antonio Poves: La sinfonía; 03·03 José López de Villar: La alfarería en Villar del Arzobispo Concha Cáceres: Los bordados de Mantones V / 3
Irudi artxiboa De 6 en 6 anys; El ciclo Sexennal en Morella Guión: Amparo Panadero Producción: Fundació 50 Sexenni. Morella 1973-1994 Emaile ezberdinak V / 5
Irudi artxiboa Un País en la Mochila. Al Sur de Alicante. Comunidad Valenciana Gidoia: Jose Antonio Labordeta Errealizadorea: José Renovales Zuzendaria: Jaime Moreno Monjas Emaile ezberdinak V / 1
Soinu-tresnak AKORDEOIA; ACORDEON Guerrini, Zarautz (Gipuzkoa) Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak BANDURRIA Erakusketa mugikorra
Soinu-tresnak BANDURRIA Erakusketa mugikorra
Soinu-tresnak GITARRA; GUITARRA Erakusketa mugikorra
Soinu-tresnak CAÑA; Kanabera

Baronia de la Guaita. C/ Dels Moliners ,16 - Pol. Ind. Mas del Jutge - 46909 Torrent (VALENCIA)

Erakusketa biltegia; idiofonoak
Soinu-tresnak DOLÇAINA

Baronia de la Guaita. C/ Dels Moliners ,16 - Pol. Ind. Mas del Jutge - 46909 Torrent (VALENCIA)

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak DOLÇAINA Baronia de la Guaita. C/ Dels Moliners ,16 - Pol. Ind. Mas del Jutge - 46909 Torrent (VALENCIA) Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak EL DESAFINADOR

Domingo Chinchilla; Valentziako 'cuentacuentos'. telf. 658776872

Erakusketa biltegia; taldeak
Soinu-tresnak CASTAÑUELAS

Ezequiel Safont Catalán. 1933-02-23an Zuzainako 'La Passeta Pequeña' izenako masía-n jaioa.

Erakusketa biltegia; idiofonoak
Soinu-tresnak GAITA; DOLÇAINA

Casimiro Ripolles; Morellako egilea. 2001 urtean 85 inguru urte ditu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak LAUTEA

Vicente Sanchís. Fabricante de guitarras (Antigua Casa Ricardo Sanchís). Masanasa. Valencia.

Erakusketa mugikorra; Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak TRONPA; TROMPA

S. Prosper; Valencia.

Erakusketa; taldeak
Soinu-tresnak SOINUA; AKORDEOI DIATONIKOA

El Cid akordeoi fabrika; Valencia.

Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak SOINUA; AKORDEOI DIATONIKOA

El Cid akordeoi fabrika; Valencia.

Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak YOYO; YOYO PASTORIL

J. Moltó; Instrumentos Folklóricos Musicales; Madrid; http://pepemolto.wordpress.com.

Erakusketa biltegia; taldeak
Soinu-tresnak KORNETA; TURUTA; HARROBIETAKO KORNETA; CORNETA DE CANTERO

LANCA - VALENCIA.

Erakusketa; aerofonoak
Soinu-tresnak SIMBOMBA

GONALCA S.L. PERCUSSION. Valentzia.

Erakusketa; menbranofonoak
Soinu-tresnak CASTAÑUELAS

José Tarrega Peiro, S.L. / C. Juan XXIII, nº 24 / 46970 Alaquas - Valencia.

Erakusketa mugikorra; Biltegia Landetxe
Soinu-tresnak DOLÇAINA

Ez dakigu.

Erakusketa; aerofonoak
Soinu-tresnak DULZAINA; DOLÇAINA

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak DULZAINA; DOLÇAINA

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Fonoteka Morella; Tocs tradicionals de dolçaina; Fonoteca de Materials; Tallers de Música Popular; Vol. VII

Hainbat emaile

II / 4
Fonoteka Magna Antologia del Folklore Musical de España, 4; Valencia; Castilla La Nueva

[Emailerik ez da ezagutzen]

II / 4
Fonoteka La diversidad musical de la Península Ibérica

Emaile ezberdinak La Musgaña; Milladoiro; Oskorri; L'Ham de foc; Primera Nota; Tejedor; Urbalia Rurana; Alboka; Carles Benavent, Tino de Giraldo, Jorge Pardo; Diego Carrasco; Eliseo Parra; Luis Delgado; José Francisco Rodrigues; Camerata Meiga; Hiru truku; Música nostra; La bruja gata; La Orquestina del Fabirol; Luétiga; Joaquín Díaz; Benito Cabrera; Pablo Guerrero; Les violines

II / 3
Fonoteka L'afició a les Campanes; Paisatge urbá i tocs tradicionals en la Ciutat de València

Emaile ezberdinak; Francesc Llop i Bayo

II / 4
Fonoteka Joglogoliards; Teatre de carrer, Animació, Cercaviles...

Solcavents; Fusió de música tradicional i noves músiques; Emaile Ezberdinak

II / 2
Fonoteka La festa o misteri d`Elx Capella del misteri d`Elx Manuel Ramos Aznar; Ramón Cano Montoya; Noemí Martínez Ortiz; Antonio Antón Latour; José Belda Parres; Oscar Coloma Igual; Santiago Ezcurra Mendaro; José Manuel Guinot Pascual; Jorge Macía Sánchez; Juan Molina Pascual; José Olivares Serrano; Sergio Roca Rodríguez; Pablo Ruz Villanueva; Francisco Adsuar Cortés; Francisco Javier Agulló Alonso; Jesús Andreu Rocamora; Sebastián Antón Gomila; José Mª Berenguer Coves; Ramón José Brotóns Gonzálvez; Salvador Cotes Motos; Joaquín Castells Ferrández; Antonio Díez Coves; Juan Díez Escaplez; Juan Francisco Fernández López; Luis Gómez Gutiérrez; José Pedro López Gras; Julio López Ruiz; José Mata Aliaga; Fracisco Moya Mógica; José Zoilo Martín de la Sierra; Antonio Orts Sánchez; José Orts Sánchez; Vicente Pascual Molla; Vicente Penalva Bernabeu; José Javier Piñol Peral; Juan Carlos Romero Centurión; Juan Sempere Bernabeu; Marcial Señaris Robles; Antonio Sevilla Altes; Rodolfo Torres Rodríguez; Pascual Vicedo Menárguez; Antonio Vives Mira; José Mª Agulló Antón; Antonio Andreu Rocamora; Luis Antón Latour; Pascual Castelló Rodríguez; Antonio Esteve Hernández; Francisco Mª García Linares; José Gómez Huertas; Vicente Lucas Beltrán; José Oncina Pastor; Javier Rocamora García; José Antonio Román Marcos; Pedro Tarancón Amorós; Alberto Vilella Soriano; Carlos Campello Arana; Vicente Cremades García; Daniel Fernández Castejón; Bernardo Ferriz Martínez; Francisco Ibarra Lafuente; José Manuel Izquierdo Grau; José Manuel Izquierdo López; David Serrano Cerdá; José Soto Vicente; Mario Torres Rodríguez; Pascual Valero Amat; Gran Banda Simfònica de Músics Valencians a Madrid; Vicente Sempere Gomis V / 8
Fonoteka El Terrós Colla de Dolçainers i Tabaleters El Terrós VII / 32
Fonoteka El Terrós Colla de Dolçainers i Tabaleters

El Terrós

II / 2
Fonoteka Grocs i Blaus Araceli Banyuls; Emaile ezberdinak VII / 22
Fonoteka Antología Al Tall Vicent Torrent; Manuel Miralles; Miquel Gil; Jordi Reig; Miguel Blanco; Vicent Cortina; Enric Banyuls; Xavier Ahuir; Josemi Sánchez; Maribel Crespo; José V. Alonso Morillo V / 8
Fonoteka 3a. Fira d'espectacles d'arren tradicional de Manresa Emaile ezberdinak Pau i Jordi; Jaume Arnella; Falsterbo Marí; Al Tall; La Portatil FM; Obrint Pas; Balmes; Andana; Calabruix; Calic; Al-Mayurqa; Grallers de l'Acord; La Carrau; Sa Cobla; Els Francolins de Tarragona; Riu Sec; Romàntica Alternativa del Saladar; Biella Nuei; So Nat; Es Corbilhuers de Les; Xip Xap II / 7
Fonoteka Vicente García Juble. Vinaros (Castellón), 1.903 Coral Vicent Ripolles de Castello Pedro Guerediaga: solista Miguel Alepuz Penalba: organista Juan R. Herrero Llidó: director II / 9
Fonoteka Navidad/79 Bons Nadals Coral Polifónica Castellonense Juan R. Herrero: director de la coral II / 9
Fonoteka A Miquel assassinaren; Al Tall Al Tall; Vicent Torrent; Enric Ortega; Enric Esteve; Manolo Miralles; Pep Gómez; Eliseu Parra; Toni Xuclà XI

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.